مشکلات متداول پرینتر های سامسونگ به عنوان مهم ترین دغدغه در بسیاری از موارد می تواند مشکلاتی را در محیط کاری نیز به وجود بیاورد.

به همین دلیل آگاهی از این مشکلات که بسیاری از آن ها عادیهستند و به صورت سطحی رفع می شوند می تواند باعث شود تا شما به راحتی برخی از اختلالات پرینتر سامسونگ خود را رفع نمایید.

البته نکته ای که اکثر مراکز تعمیرات بزرگ و معتبر در این زمینه به آن اشاره می کنند این است که با تعمیر چند مورد سطحی گمان نکنید که می توانید به سخت افزار این پرینتر ها نیز به راحتی دست بزنید و مشکلات آن ها را برطرف نمایید.

بسیاری از مواردی که در هنگام استفاده از پرینتر های سامسونگ به آن ها برخورد می کنید بسیار تخصصی بوده و باید حتما توسط افرادی که در مراکز معتبر به عنوان تعمیرکار حضور دارند رفع شود.

ما در این مطلب در نمایندگی سامسونگ قصد داریم مشکلات متداول پرینتر های سامسونگ را مورد بررسی قرار دهیم.

مشکلات متداول پرینتر های سامسونگ

مشکلات متداول پرینتر های سامسونگ

پرینتر های سامسونگ نیز مانند بسیاری از پرینتر های دیگر دارای ساختار خاصی هستند که این ساختار می تواند در هنگام استفاده از آن دچار اشکالاتی شود.

بسیاری از مشکلات متداول پرینتر های سامسونگ مربوط به نحوه نگهداری از این پرینتر ها بوده و به راحتی می توان با سرویس ها دوره ای در نمایندگی سامسونگ از بروز آن ها جلوگیری نمود.

علاوه بر این برخی از این مشکلات نیز می توانند در ساختار تجهیزاتی باشد که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با این پرینتر ها در ارتباط می باشند.

مشکلات متداول پرینتر های سامسونگ در نصب و راه اندازی

نصب و راه اندازی پرینتر

یکی از مشکلات متداولی که اکثر کاربران در هنگام نصب و راه اندازی پرینتر های سامسونگ با آن برخورد می کنند، عدم توانایی در پیدا کردن درایور های دستگاه و نصب آن می باشد.

برای دانلود درایور مناسب با هر مدل باید از طریق سایت سامسونگ اقدام نمود.

البیته بسیاری از کاربران که اطلاعات خوبی در این زمینه و به خصوص کار کردن با کامپیوتر داشته باشند می توانند به راحتی پرینتر را به برق متصل نموده و پس از اتصال کابل usb به راحتی درایور آن را نصب نمایند.

اگر در این زمینه و پس از نصب درایور با مشکلاتی مانند روشن نشدن دستگاه و یا حتی عدم پیدا کردن آن توسط دستگاه های جانبی رو به رو شدید بهتر است ابتدا اتصالات خود را چک کرده و از صحیح بودن آن ها مطمئن شوید.

مشکلات مربوط به نکشیدن یا چند تایی کشیدن کاغذ ها

مشکلات متداول پرینتر های سامسونگ

از مشکلات متداول پرینتر های سامسونگ اینمورد را می توان اشاره نمود که قسمت فیدر دستگاه چند کاغذ را به صورت همزمان به داخل دستگاه می کشد.

این موضوع در مرحله اول می تواند به دلیل جنس کاغذ و یا چسبیده بودن آن ها به هم باشد.

اگر این موضوع را چک نموده و از صحیح بودن آن مطمئن شدید به سراغ تعمیر فیدر دستگاه بروید.

البته این مشکل می تواند به صورت عکس یعنی عدم کشیده شدن کاغذ نیز خود را نشان دهد.

معمولاً در صورتی که نحوه قرار دادن کاغذ و یا تنظیمات سینی آن را درست نماییم این مشکل حل می شود البته این در صورتی است که adf دستگاه دچار خرابی و نقص نشده باشد.

مشکلات مربوط به عدم شناسایی دستگاه های جانبی

مشکلات متداول پرینتر های سامسونگ

پرینتر های سامسونگ در برخی از مدل های پیشرفته تر و البته گران تر از قابلیت اتصال بی سیم پشتیبانی می کنند که البته قابلیت بسیار کاربردی و جذابی می باشد.

در بسیاری از موارد دیده شده است که دستگاه از شناسایی موارد جانبی عاجز بوده که این مشکل می تواند به تنظیمات نرم افزاری پرینتر و یا وسیله جانبی برگردد.

در صورت چک کردن این موراد و عدم رفع شدن مشکل باید آن را به مراکز معتبر برای تعمیر و یا حتی تعویض دستگاه ارجا دهید.

مشکلات متداول پرینتر های سامسونگ در چاپ

مشکلات متداول پرینتر های سامسونگ

یکی از معضلاتی که کاربران پرینتر های سامسونگ با آن رو به رو هستند، کاهش کیفیت چاپ در این دستگاه در برخی از موارد می باشد.

زمانی که این مشکل در خروجی اسناد، متن ها و تصاویر مشاهده شد ابتدا باید تنظیمات دستی دستگاه را چک نموده و سپس به سراغ ظرفیت کارتریج دستگاه برویم.

زمانی که کارتریج به ظرفیت نهایی خود نزدیک شده باشد شاهد کاهش کیفیت چاپ خواهیم بود.

اگر این موارد تست شده و مشکلات مربوط به آن ها نمی باشد باید به مشکلات سخت افزاری دستگاه در دیگر قسمت ها پی برده و برای تعمیر آن اقدام نمود.

علاوه بر این مشکلات متداول دیگری نیز مربوط به خط انداختن در کاغذ چاپ و یا جتی رنگ زیاد بر روی کاغذ و پاک شدن جوهر با دست نیز مشاهده شده است.

از دیگر مشکلات متداول پرینتر های سامسونگ می توان به سر و صدای زیاد پرینتر ها در هنگام کار اشاره نمود که می تواند به دلایل مختلف از جمله کارایی نامناسب از پرینتر یا پایان عمر مفید آن باشد.