پرینتر تک کاره یا چندکاره سامسونگ ؟ این شاید مهم ترین سوالی باشد که اکثر شرکت ها و کسب و کار هایی که به دنبال خرید پرینتر های سامسونگ هستند با آن رو به رو هستند.

در این مطلب در نمایندگی سامسونگ قصد داریم ضمن بررسی مزایا و معایب پرینتر های تک کاره یا چندکاره سامسونگ، راهنمایی کاملی را برای خرید این محصولات با توجه به نیاز شما انجام دهیم.

پرینتر تک کاره یا چندکاره سامسونگ

پرینتر تک کاره یا چندکاره سامسونگ

توسعه و گستردگی جهان باعث شده است تا شاهد رشد کسب و کار های مختلف در سراسر جهان باشیم که از وسایل اداری مانند پرینتر ها استفاده می کنند.

شرکت سامسونگ به عنوان یکی از بهترین برند های تولید کننده وسایل ادرای و پرینتر ها سعی کرده است تا این محصولات خود را با توجه به نوع نیاز کسب و کار ها در مدل های مختلفی تولید و به بازار عرضه نماید.

این یعنی کسب و کار ها ابتدا باید به نیاز خود توجه نموده و سپس برای خرید یکی از پرینتر های سامسونگ اقدام نمایند.

مشخصات فنی هر پرینتر در دفترچه راهنمای آن قرار داده شده است تا انتخاب پرینتر کار راحتی باشد.

اما سوال مهمی که باید به آن پاسخ دهیم این است که کدام یک از مدل های پرینتر تک کاره یا چندکاره سامسونگ برای کسب و کار ما مناسب تر می باشند.

پرینتر های تک کاره همانطور که از اسمشان پیداست فقط می توانند عملیات چاپ اسناد و تصاویر را انجام دهند و در مدل ها و با کیفیت ها و امکانات متفاوتی ساخته شده اند.

پرینتر های چندکاره اما به صورت همزمان چند عملیات را با هم انجام می دهند و این یعنی عملیاتی مانند فکس، اسکن و کپی را نیز می توان در کنار چاپ با آن ها انجام داد.

هر چند نوع انجام این عملیات و مواردی مانند تعمیر پرینتر های چندکاره می تواند تردید هایی را برای کاربران به وجود بیاورد اما از نظر کارایی و از نظر اقتصادی می توان خرید این پرینتر ها را به صرفه دانست.

انتخاب پرینتر تک کاره یا چندکاره سامسونگ

پرینتر تک کاره یا چندکاره سامسونگ

برای انتخاب بهتر پرینتر تک کاره یا چندکاره سامسونگ معمولاً معیار ها و فاکتور های مختلفی مد نظر می باشند که از مهم ترین آن ها می توان به توجه به نیاز های کسب و کار و میزان استفاده و همچنین نوع عملیات اشاره نمود.

کسب و کار هایی که فقط در محیط خود از پرینتر برای چاپ اسناد و تصاویر استفاده می کنند می توانند یکی از مدل های جوهرافشان یا لیزری سامسونگ را خریداری نمایند و به راحتی تعداد بالایی اسناد را با آن چاپ نمایند.

مهم ترین ویژگی و خاصیت پرینتر های تک کاره را می توان سرعت و ظرفیت بالای چاپ آن ها دانست.

پرینتر های تک کاره معمولاً دوام و پایدرای بیشتری نیز دارند.

اما کسب و کار هایی که به دنبال انجام چند عملیات در یک محیط هستند باید به سراغ پرینتر های چندکاره بروند.

پرینتر های چندکاره سامسونگ علاوه بر ارزش اقتصادی بالایی که دارند و باعث می شوند که کاربران به جای خرید چند محصول، یک پرینتر را خریداری نمایند، بهینه سازی فضا را نیز به دنبال خواهند داشت.

این یعنی با خرید پرینتر های چندکاره کسب و کار هایی که در محیط خود دارای محدودیت فضا هستند می توانند از فضای کاری برای قرار دادن دیگر تجهیزات استفاده نمایند.

خرید یک پرینتر چندکاره می تواند زیبایی و جذابیت را نیز به همراه داشته باشد.

در انتخاب پرینتر تک کاره یا چندکاره سامسونگ اگر سازمان و یا کسب و کار شما به گونه ای است که به طور مداوم و با تعداد بالا در حال انجام عملیات پرینت هستید، بهتر است از پرینتر های تک کاره استفاده نمایید.

تعمیرات و دیگر موارد مهم در انتخاب پرینتر های سامسونگ

پرینتر تک کاره یا چندکاره سامسونگ

هر چند صف بندی انجام عملیات و انتظار برای چاپ و دیگر کارایی های دستگاه چندکاره می تواند باعث اتلاف زمان شود، اما یکی از مهم ترین معایب دستگاه های پرینتر چندکاره به تعمیر و خرابی این پرینتر ها بر می گردد.

زمانی که یک پرینتر تک کاره خراب شود در واقع فقط یک بخش از عملیات کسب و کار شما مختلف شده است در حالی که با توجه به انجام چند کار همزمان توسط پرینتر های چندکاره، در زمان خرابی نمی توان از دیگر بخش ها نیز استفاده نمود.

این موضوع می تواند از نظر اقتصادی باعث ضرر های زیادی به کسب و کار ها شود.

به همین دلیل تیم فنی و تخصصی مرکز ما در نمایندگی سامسونگ تعمیر در محل پرینتر های سامسونگ را در نظر گرفته است تا به راحتی بتوانید این هزینه ها را کاهش دهید و به سرعت مشکل پرینتر خود را برطرف نمایید.

علاوه بر این سرویس های دوره ای پرینتر تک کاره یا چندکاره سامسونگ می تواند در میزان خرابی آن ها بسیار موثر باشد.

پس برای انتخاب پرینتر تک کاره یا چندکاره سامسونگ حتما به نیاز ها و و نوع استفاده از دستگاه توجه نمایید تا بتوانید از آن برای رشد و توسعه کسب و کار خود استفاده نمایید و یا نیاز های خود را به خوبی با آن برطرف نمایید.