پرینتر لیزری سامسونگ مدل ML-1660 به دلیل ابعاد بسیار مناسبی که دارد کمترین میزان فضا بر روی میز کاری را اشغال می کند و به همین دلیل کیفیت بالای آن می تواند آن را به عنوان یکی از بهترین محصولات میان رده ای و پایه ای سامسونگ در زمینه ی محصولات و لوازم اداری مطرح نماید.

ما در این مطلب در نمایندگی سامسونگ قصد داریم تا مشخصات فنی و ویژگی های پرینتر لیزری سامسونگ مدل ML-1660 را مورد بررسی قرار دهیم.

معرفی پرینتر لیزری سامسونگ مدل ML-1660

سامسونگ مانند بسیار از محصولات خود توانسته است با کیفیت بالایی که در محصولات اداری خود از جمله پرینتر ها ارائه نموده است حرف های بسیار زیادی در مقایسه با رقبای خود داشته باشد.

با توجه به کارایی بالایی که از پرینتر لیزری سامسونگ مدل ML-1660 مشاهده شده است می توان آن را یکی از محصولات مناسب برای کسب و کار های کوچک و متوسط دانست.

این یعنی ظرفیت پرینتر مورد نظر می تواند به خوبی تمامی نیاز های کاربران را در محیط های کاری برطرف نماید.

پرینتر لیزری سامسونگ مدل ML-1660 علاوه بر عملیات چاپ می تواند برای کپی اسناد و مدارک نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

بررسی امکانات پرینتر لیزری سامسونگ مدل ML-1660 از نظر ظاهری

پرینتر لیزری سامسونگ مدل ML-1660

شاید مهم ترین ویژگی این پرینتر لیزری را بتوان ابعاد مناسب آن دانست که می توان آن را به عنوان کوچکترین پرینتر لیزری بازار معرفی نماید.

در کنار این موضوع رنگ بندی محصول می تواند کارایی آن را بالا برده و نیاز ها و دغدغه های مشتریان را از نظر طراحی دکوراسیون داخلی شرکت هایی که با مشتریان در ارتباط مستقیم هستند، به خوبی برطرف نماید.

بر روی این پرینتر دکمه ی خاموش و روشن شدن قرار گفته است و کاربان می توانند بعد از ۸ ثانیه از روشن شدن دستگاه اولین برگ را چاپ نمایند.

تعمیرات و نگهداری پرینتر لیزری سامسونگ مدل ML-1660  بسیار آسان بوده و با توجه به ساختاری که دارد کمترین میزان صدا را در محیط تولید می کند.

وزن این دستگاه لیزری با سرعت و کیفیت بالا در حدود ۴.۵ کیلوگرم بوده که می توان به راحتی آن را در محیط های مختلف حمل نمود.

استفاده از پرینتر لیزری ML-1160 برای کسب و کار های خانگی

یکی از مهم ترین مواردی که در این باره می توان به آن اشاره نمود، ظرفیت سینی کاغذ دستگاه می باشد که می تواند تا ۱۵۰ برگ را در خود جای دهد.

کاربران در شرکت ها و کسب و کار های کوچک و متوسط می توانند این تعداد برگ را تا سایز A4 درون دستگاه قرار دهند.

علاوه بر این پرینتر لیزری سامسونگ مدل ML-1660  از جنس های مختلف کاغذ پشتیبانی نموده و اسناد و متن ها را با کیفیت بالایی بر روی انواع کاغذ ها چاپ می نماید.

برای کسب و کارهایی که به کپی و یا چاپ متوالی تعداد بالا نیاز دارند شاید بتوان عدم تغذیه خودکار دستگاه را یک ضعف دانست اما قطعا کاربری و دوام بالای آن در کنار کیفیت بی نظیر چاپ می تواند این نقص را به خوبی بپوشاند.

برای اتصال به این پرینتر می توان از پورت USB2.0 قرار داده شده روی دستگاه استفاده نمود که البته با توجه به پشتیبانی محصول از انواع سیستم عامل ها می توان گفت برای اتصال آن به هر کامپیوتر یا لپ تاپ شخصی هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد.

 امکانات چاپ و کپی دستگاه

پرینتر لیزری سامسونگ مدل ML-1660

شاید مهم ترین موضوعی که بتواند در کنار قیمت اقتصادی و به صرفه محصول مشتریان را برای خرید پرینتر لیزری سامسونگ مدل ML-1660متقاعد نماید، کیفیت و سرعت بالای آن در چاپ و کپی اسناد و متن ها باشد.

پرینتر لیزری سامسونگ مدل ML-1660 از چاپ سیاه و سفید پشتیبانی می کند و با توجه به نوع کارتریج قرار داده شده در داخل آن می توان انتظار داشت که در هر دقیقه ۱۶ برگ را در سایز های مختلف چاپ نماید.

شاید این عدد در مقابل پرینتر های جدید و به روز برای کسب و کار های بزرگ قابل مقایسه نباشد اما قطعا می تواند نیاز های شما در محیط خانگی یا کسب و کار های کوچک را برطرف نماید.

مهم ترین ویژگی محصول در چاپ به کیفیت بالای آن بر می گردد که با استفاده از رزولوشن ۱۲۰۰ dpi به دست می آید.

این پرینتر از حافظه ی ۸ مگابایتی استفاده شده است تا بتواند کارایی بالایی در هنگام چاپ یا کپی از خود نشان دهد.

شرکت سامسونگ ۵۰۰۰ برگ را به صورت ماهیانه به عنوان ظرفیت اسمی چاپ و کپی در این محصول خود معرفی نموده است که البته بهتر است برای حفظ کارایی و دوام دستگاه برای مدت طولانی این میزان بسیار کمتر باشد.

برای پرینتر لیزری سامسونگ مدل ML-1660 از کارتریج تک رنگ مشکی MLT-D104S استفاده شده است.

در صورتی که تعداد ۱۵۰۰ برگ با این کارتریج چاپ شود، باید برای شارژ مجدد و یا تعویض آن اقدام نمود که البته بهتر است از طریق مراکز مجاز و معتبر که اقدام به شارژ کارتریج با تونر های اصلی می نمایند این کار را انجام دهند را تا کارتریج و پرینتر کارایی خود را از دست ندهند.