چندین سال است که برند سامسونگ با تولید پرینتر های با کیفیت و مقرون به صرفه وارد رقابت با برند های بزرگی چون اچ پی و کانن شده است و در این مدت نیز پرینتر های بسیار خوب و کار آمدی را به بازار عرضه کرده است که نمونه آن ها پرینتر های سامسونگ ۴۶۲۳fh و ۴۶۵۵HN می باشند.

یکی از نقاط قوت پرینتر های شرکت سامسونگ کارایی بالا و قیمت مناسب آنهاست که به خصوص در زمینه تولید پرینتر های چند کاره توانسته به رقابت با سایر برند های مطرح موجود در بازار بپردازد.

پرینتر های سامسونگ ۴۶۲۳fh و ۴۶۵۵HN دو نمونه از پرینتر های چهار کاره ( پرینت ، اسکن ، کپی و فکس ) لیزری تک رنگ این برند هستند که در میان محصولات سامسونگ از محبوبیت بالایی برخوردارند.

در این مقاله در نمایندگی سامسونگ به مقایسه شباهت ها و تفاوت های این دو مدل می پردازیم و به طور مختصر ویژگی های آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

طراحی و مشخصات ظاهری

پرینتر سامسونگ 4623fh

پرینتر های سامسونگ ۴۶۲۳fh و ۴۶۵۵HN با قابلیت ۴ کاره کیفیت و سرعت مطلوبی را ارائه می دهند و در میان پرینتر های های چند کاره موجود در بازار جزو پرینتر های میان رده و میان قیمت به حساب می آیند.

پرینتر سامسونگ ۴۶۲۳fh دارای ابعاد ۴۱۵ × ۴۱۶ ×۳۱۸  میلیمتر و وزنی در حدود ۱۱.۵ کیلوگرم و پرینتر سامسونگ ۴۶۵۵HN ابعادی در حدود ۲۹۵ × ۳۸۸ ×۴۱۰  میلیمتر و ۹.۷ کیلوگرم وزن دارد.

این دو محصول برای استفاده در منازل و یا ادارات کوچک بسیار مناسب هستند و طراحی آن ها به گونه ای است که برای قرار گرفتن بر روی میزکار نیز مناسب باشند.

به دلیل این که این دو پرینتر کیفیت قابل قبولی را برای هر ۴ عمل ارائه می دهند بسیاری از دفاتر کوچک و حتی کاربران خانگی از آن ها استقبال می کنند.

۴۶۲۳fh از بدنه یک دست مشکی و ۴۶۵۵HN از بدنه سفید رنگ بهره می برد و زیبایی زیادی را به محیط کار شما می بخشند.

در قسمت بالایی هر دو پرینتر درب مربوط به اسکنر در نظر گرفته شده است و کاربران می توانند به راحتی برگه مورد نظر خود را روی اسکنر قرار داده و اسکن یا کپی از سند خود تهیه کنند.

پرینتر های سامسونگ ۴۶۲۳fh و ۴۶۵۵HN در قسمت بالایی خود دارای یک صفحه نمایش ال سی دی هستند و کاربران می توانند با استفاده از پنل تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنند.

مشخصات فنی و ویژگی های چاپ

پرینتر های سامسونگ 4623fh و 4655HN

پرینتر سامسونگ ۴۶۲۳fh قابلیت چاپ ۲۴ صفحه A4 دردقیقه را دارد و از قابلیت تغذیه خودکار ADF نیز بهره می برد.

وضوح اسناد چاپ شده با استفاده از این پرینتر ۱۲۰۰ × ۱۲۰۰ dpi است و توانایی چاپ ۱۲۰۰۰ صفحه در ماه را دارد.

پرینتر دیگر سامسونگ یعنی ۴۶۵۵HN توانایی چاپ ۲۴ صفحه A4 در دقیقه را دارد و مانند مدل قبلی از قابلیت تغذیه خودکار ADF پشتیبانی می کند.

این پرینتر نیز اسناد را با وضوح ۱۲۰۰ × ۱۲۰۰ dpi به چاپ می رساند و توان چاپ ماهانه آن ۲۰۰۰۰ صفحه است.

از شباهت های پرینتر های سامسونگ ۴۶۲۳fh و ۴۶۵۵HN می توان به ظرفیت سینی ورودی ۲۵۰ برگی اشاره کرد که برای مصارف کاری با حجم متوسط کاملا مناسب است.

کیفیت اسناد چاپ شده با هر دو پرینتر بسیار عالی و قابل قبول است و در صورت استفاده از کارتریج های با کیفیت و اورجینال می توانید خروجی مطلوبی از هر دو دستگاه تحویل بگیرید.

اتصالات و سایر ویژگی ها

پرینتر های سامسونگ 4623fh و 4655HN

برای اتصال پرینتر های سامسونگ ۴۶۲۳fh و ۴۶۵۵HN به کامپیوتر می توانید از کابل USB 2.0 ویا کابل Ethernet  استفاده کنید.

از جمله نقاط ضعف هر دو دستگاه عدم پشتیبانی آنها از اتصال به شبکه بی سیم Wi-Fi است.

بنابراین اگر یکی از اواویت های شما برای خرید پرینتر چندکاره پشتیبانی از اتصال بی سیم است باید توجه داشته باشد که هیچ کدام از این دو دستگاه نمی توانند این نیاز شما را بر طرف کنند.

۴۶۲۳fh از کارتریج MLT-D105 استفاده می کند که بازدهی ۱۵۰۰ برگی دارد و ۴۶۵۵HN نیز از کارتریج MLT-D101 بهره می برد که بازده این کارتریج ۲۵۰۰ برگ است.

جمع بندی

جمع بندی

در پایان طبق بررسی های کارشناسان ما در نمایندگی سامسونگ باید گفت اگر برای منزل یا محل کار خود نیاز به یک پرینتر چهار کاره با کیفیت و با سرعت ایده آل را دارید هر دو پرینتر سامسونگ که در این مقاله معرفی شد می توانند نیاز شما را بر طرف کنند.

البته باید در نظر داشته باشید که هیچ کدام از این دو مدل از قابلیت اتصال بی سیم Wi-Fi پشتیبانی نمی کنند و مناسب مصارفی با حجم متوسط هستند.

۴۶۲۳fh را با قیمتی در حدود ۴ میلیون تومان و ۴۶۵۵HN را با قیمتی نزدیک به ۶ میلیون تومان می توانید از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.