ویژگی های مختلف برای پرینتر چندکاره سامسونگ SCX3405FH از جمله استفاده از یک پنل نمایشگر با کاربری آسان و همچنین فناوری های مختلف در چاپ با سرعت و کیفیت بالا می تواند نمایانگر ارزش اقتصادی بالای این پرینتر باشد.

این پرینتر از جمله پرینتر های چندکاره سامسونگ بوده که می تواند عملیات مورد نیاز در یک کسب و کار کوچک را به خوبی انجام دهد و تمامی نیاز ها را برای فکس، پرینت، چاپ و یا اسکن برطرف کند.

کارایی دستگاه در محیط های مختلف و جمع شدن چند کار در یک دستگاه می تواند هم از نظر قیمت بسیار مناسب و به صرفه باشد و هم از نظر صرفه جویی در فضای کاری، بهینه سازی را به همراه داشته باشد.

ما در این مطلب در نمایندگی سامسونگ قصد داریم تا مشخصات فنی و امکانات پرینتر SCX3405FH را در اختیار شما کاربران قرار دهیم.

فناوری چاپ لیزری و پشتیبانی از سایز های مختلف کاغذ

پرینتر چندکاره سامسونگ SCX3405FH

پرینتر چندکاره سامسونگ SCX3405FH از نوع لیزری بوده و این محصول می تواند از انواع مختلف کاغذ ها در جنس هایی متفاوت برای چاپ و دیگر عملیات استفاده نماید.

کسانی که این دستگاه را خریداری می کنند می توانند از انواع سایز های مختلف کاغذ تا سایز A4 برای استفاده بر روی دستگاه بهره مند شوند.

این کار می تواند باعث دور ریز کمتر کاغذ در محیط های کاری شود.

برای استفاده از دستگاه با سرعت بالا می توان تعداد ۱۵۰ برگ در سایز های مختلف را در سینی کاغذ پرینتر قرار داد.

علاوه بر این دستگاه از تغذیه خودکار نیز به میزان ۴۰ برگ پشتیبانی می کند تا سرعت انجام کار ها در محیط بالاتر برود.

مزایای و معایب بیشماری در استفاده از پرینتر های چندکاره سامسونگ شمرده شده اند که البته برخی از آن ها مانند سرعت بالا و همچنین دوام و مقاومت بالای به خوبی در مورد این محصول صدق می کنند.

ساختار پرینتر چندکاره سامسونگ SCX3405FH به گونه ای است که کاغذ با کمترین انحنا در مراحل چاپ یا کپی قرار گرفته و همین امر از اختلالاتی مانند گیر کردن کاغذ جلوگیری می کند.

بررسی مشخصات پنل کاربری و امکانات ارتباطی پرینتر چندکاره سامسونگ SCX3405FH

در مدل های FH سامسونگ یکی از تفاوت های اصلی به پنل کاربری دستگاه بر می گردد که می تواند اطلاعات و دستورات را به شکل مختلفی روی دستگاه اجرا نماید.

استفاده از پنل کاربری دو خطی از نوع LED باعث شده است تا از پرینتر چندکاره سامسونگ SCX3405FH به عنوان یک محصول با کاربری آسان یاد شود که می تواند هر مشتری را برای کار کردن با آن ترغیب نماید.

هر چند امروزه دستگاه ها و تجهیزات بسیار زیادی از قابلیت اتصال بی سیم برخوردار هستند اما کارایی بالای این پرینتر از طریق پورت ارتباطی USB2.0 باعث شده است تا کاربران هیچ کمبودی در این زمینه احساس نکنند.

بنابراین با توجه به ویژگی های کلی دستگاه می توان گفت اگر به دنبال یک پرینتر با کارایی بالای برای کسب و کار کوچک خود هستید، این محصول می تواند انتخاب بسیار مناسبی از نظر امکانات و همچنین صرفه جویی در هزینه ها باشد.

سامسونگ برای این دستگاه از یک کارتریج به شماره تونر  MLT-D101 استفاده می کند که ظرفیت نهایی آن برای کار بر روی این پرینتر ۱۵۰۰ برگ می باشد.

امکانات چاپگر پرینتر چندکاره سامسونگ SCX3405FH

بیشترین استفاده ای که از این دستگاه می شود معمولاً به چاپگر آن بر می گردد که فقط توانایی چاپ به صورت سیاه و سفید را دارد.

پرینتر چندکاره سامسونگ SCX3405FH می تواند اسناد و متن ها در سایز های مختلف با سرعت ۲۰ برگ در دقیقه چاپ نماید که برای پرینتر های میان رده ای سامسونگ عدد قابل قبولی است.

هر چند این پرینتر از قابلیت چاپ دو رو به صورت اتوماتیک پشتیبانی نمی کند اما کیفیت ۱۲۰۰ DPI می تواند این نقص را به خوبی بپوشاند و مشتریان را از دستگاه راضی نگه دارد.

توان کار ماهیانه دستگاه از طرف شرکت سامسونگ حدود ۲۰۰۰۰ برگ در نظر گرفته شده است که البته این فقط ظرفیت اسمی دستگاه بوده و برای حفظ کارایی آن باید مقادیر کمتری را با دستگاه پرینت گرفت.

دیگر امکانات و بررسی مشخصات اسکنر، فکس و کپی پرینتر SCX3405FH سامسونگ

پرینتر چندکاره سامسونگ SCX3405FH

بر روی پرینتر چندکاره سامسونگ SCX3405FH یک اسکنر قوی و با کیفیت بالای ۴۸۰۰ برای رزولوشن اپتیکال در نظر گرفته شده است که می تواند تا ۴۰ برگ را به صورت اتوماتیک اسکن نماید.

این در حالی است که کاربران دستگاه می توانند از سرعت کپی دستگاه برای ۲۰ برگ در دقیقه به صورت سیاه و سفید با همون کیفیت ۱۲۰۰ نهایت استفاده را ببرند.

در حالت کپی می توان از بزرگنمایی ۲۵ تا ۴۰۰ درصد استفاده نمود و در نهایت نیز پرینتر را بر روی حالت اتوماتیک برای کپی از ۱ تا ۹۹ برگ به صورت پشت سر هم قرار داد.

فکس پرینتر چندکاره سامسونگ SCX3405FH نیز می تواند یک برگ در ۳ ثانیه را با رزولوشن ۳۰۰ ارسال نماید.

این مدل بر روی روی ساختار خود از گوشی تلفن پشتیبانی می کند که می تواند برای بسیاری از افرادی که با فکس سروکار دارند، کاربردی باشد.

شماره گیری خودکار، حالت های مختلفی برای دریافت فکس، انتقال و یا ارسال فکس و … از دیگر امکاناتی هستند که کاربر در حالت فکس بر روی پرینتر چندکاره سامسونگ SCX3405FH می تواند به آن ها دسترسی داشته باشد.